Прокуратура Черкащини відмовилась від позову в інтересах держави у розмірі 7 млн грн

 
17.11.2015
Прокуратура Черкаської області та головне управління Держгеокадастру в Черкаській області несподівано відмовилися захищати інтереси держави і подали відмову від позовних вимог на суму понад 7 мільйонів гривень, фактично, на користь комерційного підприємства.

Це могло стати наслідком корупційної змови між ТОВ «Зоря», заступником прокурора Черкаської області Олександром Мироненко, суддею Господарського суду Черкаської області Костянтином Довганем та в.о. начальника Держгеокадастру в Черкаській області Азера Мірзоєва. Про це свідчать матеріали провадження, отримані від власного джерела ІА RegioNews у Господарському суді Черкаської області.

Все почалося з того, що прокурор Христинівського району Черкаської області подав до Господарського суду позов ціною 7611594,34 гривень. Позов було подано в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області. Причиною позову стали неправомірні дії керівництва Христинівської райдержадміністрації у 2005 та 2011 роках, внаслідок чого було позаконкурсно, без проведення аукціону надано СВК «Зоря» та ТОВ «Зоря» земельні ділянки сільгосппризначення загальною площею 219,3 га. З часом, СВК «Зоря» було визнано банкрутом, а нову угоду між СТОВ «Зоря» та Христинівською РДА було укладено з усіма ознаками фіктивності.

Проте, суддя Господарського суду Черкаської області Констянтин Довгань залишив позовну заяву без розгляду на підставі того, що нібито не надано потрібні документи до господарськго суду Черкаської області під час розгляду позову. До речі, ці документи повинні були надати працівники обласної прокуратури, проте «випадково» не надали, хоча дані документи на той час перебували у прокуратурі області.

Початкого, захищаючи інтереси держави, і обласна прокуратура і обласне управління Держгеокадастру, подали до Київського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу на зухвалу ухвалу судді Господарського суду Черкаської області Костянтина Довганя.

Проте, наприкінці минулого тиждня заступник прокурора Черкащини Олександр Мироненко дав неформальне доручення керівництву обласного Держгеокадастру зупинити відстоювання інтересів держави у цій справі.

Як наслідок, в.о. начальника Держгеокадастру Черкаської області Азер Мірзоєв подав до суду заяву про те, що головне управління Держгеокадастру Черкаської області відмовляється від позову в інтересах держави.

Про те, що орган державної влади відмовився від 7 млн грн на користь комерційного підприємства, знає вище керівництво Держгеокадастру. Наслідком цього вже найближчим часом мають бути кадрові рішення щодо діяльності в.о. начальника Держгеокадастру Черкаської області Азера Мірзоєва. За інформацією журналістів, дії заступника прокурора Черкаської області Олександра Мироненка будуть прокоментовані керівництвом Генпрокуратури під час найближчої прес-конференції, а ухвала судді Довганя стане предметом розгляду у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України та у Вищій раді юстиції.

Посилання:http://antikor.com.ua

Відгуки, коментарі

Відгуків покищо немає.

Написати відгук

 
Bold Italic Underline Strike Superscript Subscript Quote Line Bullet Numeric Link Email Image Video
 
10000


© Громадський Земельний контроль у Черкаській області, 2016 - 2024


Для найбільш комфортного користування сайтом рекомендується завантажувати його за допомогою браузерів Firefox, Chrome, Opera останніх версій. У разі неможливості завантажити сторінку авторизації використовуйте VPN (наприклад, вбудований у браузер Opera). Cайт створено на базі наданого програмного забезпечення, за помилки в роботі якого Адміністрація сайту відповідальності не несе. Усі матеріали, статті, повідомлення, відгуки, розміщені на сайті landcontrol.org та його дзеркалах відображають виключно позицію їх авторів і всю відповідальність за їх зміст автори несуть самостійно. Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та/або Користувачів і не несе відповідальності за відповідність дійсності висловлених користувачами думок, коментарів, відгуків, наданих посилань, матеріалів тощо, а відтак, не приймає на себе жодних зобов'язань, пов'язаних з їх змістом та не несе відповідальності за можливу шкоду у будь-якому вигляді. Користування сайтом landcontrol.org або його дзеркалами означає повну згоду Користувача з Правилами та прийняття на себе зобов'язання їх дотримуватися.

Зворотній зв'язок | Карта сайту | RSS


Повідомити про корупцію/
Опублікувати держслужбовця/посадовця/депутата на сайті

Увага! Приймаються тільки чиновники, задіяні в земельних питаннях на території Черкаської обл.
Перед додаванням переконайтесь, що дана особа відсутня в базі. Після того, як надана Вами інформація з'явиться на сайті, Ви зможете повідомити про корупційні дії даної особи в розділі відгуків про неї. Якщо особа вже є в базі, то непотрібно відправляти цю форму - відгук з інформацією про зловживання Ви можете залишити вже зараз.

Зворотній зв'язок