Початок весни у Черкасах цьогоріч був надзвичайно “урожайним” на затримання хабарників. П’ятизначні суми у “американських гривнях” вражали, та й посади “колядників” були не менш сенсаційними.
Так, як повідомило обласне управління СБУ наприкінці березня, один із керівників Держгеокадастру у Черкаській області вимагав у приватного підприємця 190 тисяч доларів хабара за позитивне рішення щодо надання в оренду земель для сільгоспробіт. Інформація широко розійшлась у місцевих засобах масової інформації, і ось деякі вже стали називати прізвище хабарника – це не хто інший, як сам в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Дмитро Мироненко!
По районах заворушились скривджені земельниками підприємці, які не один рік криком кричать, що з них беруть по 350 доларів за оформлення одного гектара землі. Мовляв, нарешті обіцяне здіснюється, адже саме за це більше року тому Мироненка критикував сам голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, і обіцяв серйозний “розбір польотів”. Правда, згодом про проблему перестали гучно говорити, а пан Мироненко залишився при своїй посаді, і, перефразовуючи Юрія Олеговича, напевне, при своїх “фінінтересах”. Аж тут така новина!
Журналісти одразу кинулись допитуватись правоохоронців: а що тепер буде з Мироненком, а як розслідується справа? Однак ті після “розриву” інформаційної бомби ніби самі злякались, що зробили, і як води в рот понабирали. І справа пішла так, як колись відбувалось класичне “відмазування” високопосадовця від відповідальності: у скупенькому повідомленні, що з’явилось згодом, ніби між іншим зазначалось, що хабар брав не сам керівник, а через посередника, а потім і зовсім повна тиша, яка, за правилами “жанру”, мала тривати кілька місяців.
Та тут зі “сценарію” вибився Держгеокадасатр, днями розповсюдивши матеріал, як Мироненко “радісно” провів із працівниками чергову колегію, де “підбили підсумки роботи землевпорядної служби області за І півріччя 2016 року й зупинилися на найбільш нагальних питаннях, зокрема прискорення відкриття Поземельних книг, результати судових розглядів, здійснення моніторингу земель, які можна виділити учасникам АТО чи внести в перелік земельних ділянок для продажу прав оренди на аукціонах”. А ще на цій “засідачці” була присутня гостя зі столиці (чи не у якості “даху”?), представник Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Тетяна Кашталян.
То, виходить, черкаські СБУшники і прокурорські розповсюдили фейк? Бо якщо ні, то чому пан начальник сидить у своєму кріслі і вчить підлеглих правильно працювать? Чи, може, вже хтось із кимсь поділився? Сума хабаря справді ж була “достойна”, тож у “платоспроможності” того, хто його брав, ми не сумніваємось. Та й ніколи не чули, щоб за такі хабарі когось садили. За двісті- триста доларів – то так, то одразу! Як приклад, кілька років тому на хабарі у 57 тисяч доларів затримували попередника Мироненка Петра Гамана, утім, він досі спокійно ходить по магазинах Черкас…
Тетяна Воронцова |