Держгеокадастр віддав 177 га синові сестри дружини Голови Черкаської ОДА

 
14.06.2016

На Черкащині вже понад два роки триває планомірне розростання бізнес-імперії губернатора Ткаченка Юрія Олеговича та його партнерів. Черговий актив – землі пасовищ та сіножать в адміністративних межах села Білозіря Черкаського району поповнив бізнес очільника області.

Загалом завдання Юрія Олеговича на посаді реалізовуються у двох напрямках – це освоєння коштів державного та обласного бюджету та тотальне збільшення земельних угідь підконтрольних його бізнес-групі. Саме на другому завданні, яке в силу загальної складної економічної ситуації в державі (а простіше кажучи відсутність серйозних грошових бюджетних вливань в область) і стало основним. Оскільки саме земля – це єдиний повноцінний актив який залишився у зубожілих громад. В той же час "бізнесмени"-аграрії вже тривалий час мають можливість заробляти серйозні кошти з огляду на сировинний склад економіки як держави загалом так і Черкащини зокрема.

При цьому земельні скандали час від часу сколихують Черкащину. Нині ж згідно чинного законодавства землями які визначені такими що знаходяться за межами населених пунктів розпоряджаються не громади, а обласний Держгеокадастр (держкомзем у народі). Саме наказом начальника обласного Держгеокадастру дається дозвіл на укладення договорів оренди. По факту – це виглядає так, що лише наближені до владних кабінетів можуть отримати землі. Це фактично підставні особи сильних світу цього у владі. На фото нинішній начальник ГУ Черкаського Держгеокадастру Мироненко Дмитро Олександрович.

Так у квітні 2016 року селяни Білозірської об’єднаної громади з легкої руки Держгеокадастру області втратили 177 га пасовищ і сіножать. Підставна особа губернатора Юрія Ткаченка отримала їх в оренду для ведення фермерського господарства в оренду до березня 2023 року. Нині отримані землі вже розорані, а окремі навіть засіяні.

Загалом станом на сьогодні підставна особа губернатора Борис Олександр Олександрович вже отримав 9 земельних ділянок загальною площею понад 177 га. Нижче наводимо перелік земельних ділянок, їх кадастровий номер та площу. Дані взяті із отриманих електронних запитів Кадастрової карти України.


Ділянка № 1 Кадастровий номер 7124981000:05:001:0016 - площа 5.0803 га
Ділянка №2 кадастровий номер 7124981000:05:001:0017 – площа 45.192 га
Ділянка № 3 кадастровий номер 7124981000:05:001:0019 – площа 35.7846 га
Ділянка № 4 кадастровий номер 7124981000:05:001:0021 – площа 24.7449 га
Ділянка № 5 кадастровий номер 7124981000:05:001:0020 – площа 22.2117 га
Ділянка № 6 кадастровий номер 7124981000:05:001:0015 – площа 20.5885 га
Ділянка № 7 кадастровий номер 7124981000:05:001:0018 – площа 13.0153 га
Ділянка № 8 кадастровий номер 7124981000:05:002:0012 – площа 5.8581 га
Ділянка № 9 кадастровий номер 7124981000:05:002:0010 – площа 5.2319 га

Загальна кількість землі взятої під ведення фермерського господарства складає – 177,7073 га.

Державну реєстрацію договорів оренди проведено у квітні цього року, призначення земельних ділянок – для ведення фермерського господарства. Термін договорів оренди до березня 2023 року. Реєстрацію всіх договорів здійснено в Золотоніському міськрайонному управлінні юстиції, тобто власне податкових надходжень від діяльності новоявленного пана-фермера обєднана Білозірська громада не отримає.

Для прикладу наводимо фото з витягу державного реєстру нерухомого майна по одній з ділянок.

Варто відзначити, що полегшений законодавчий режим отримання землі для фермерських господарств був покликаний створити конкурентне середовище та сприяти появі більшої кількості дрібних та середніх фермерських господарств. Насправді ж він став формою збирання земель великим аграріями. За прикладом знову ж таки не потрібно далеко ходити. Однак ситуація з підставною особою губернатора Олександром Борисом виглядає зовсім алогічно.

Так станом на 7 червня цього року Борис Олександр Олександрович за даними витягу з єдиного державного реєстру юридични осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не є ані підприємцем ані засновником фермерського господарства. Тобто величезний шмат землі віддали звичайній фізичній особі. Для простого смертного – це нереально.

Хто ж такий Борис Олександр?

На фото Олександр Борис з дівчиною.

Борис Олександр Олександрович, 17.12.1989 року народження, освіта вища, член політичної партії ВО «Черкащани», комерційний директор ТОВ «Золотоніський бекон», балотувався на останніх місцевих виборах до Золотоніської міської ради, депутатом не став. Такі дані нам дає офіційний сайт Центральної виборчої комісії. Разом з ним в списку бачимо Борис Тамару Павлівну - мати Олександра та сестру дружини губернатора Ткаченко Марини Павлівни.

І тут все стає на свої місця, ніякого дива не сталося – землю не отримав звичайний трудар. Землю отримав син сестри дружини губернатора, він же - комерційний директор підприємства з орбіти бізнесу Юрія Ткаченка.

Так засновником ТОВ «Золотоніський бекон» є Казарян Фрунзе Тельманович, підприємство входить до бізнес-імперії губернатора Черкащини Юрія Ткаченка про що ми вже писали.

Очевидно, що таким небувалим сприянням Держгеокадастру людині губернатора мала б зацікавитися обласна прокуратура. При цьому обласні прокурори навіть нещодавно показували майстер-клас з віджиму землі (але у дрібного фермера – ред.). Але очевидно шанси на зацікавленість прокуратури до таких оборудок можуть зрости після зміни губернатора. В нинішнього ж очільника завдання просте – взяти побільше, щоб не шкода було віддати частину наступнику.

Посилання:http://kropyva.ck.ua http://archive.is
http://www.cvk.gov.ua http://archive.is
https://www.facebook.com http://archive.is

Відгуки, коментарі

Відгуків покищо немає.

Написати відгук

 
Bold Italic Underline Strike Superscript Subscript Quote Line Bullet Numeric Link Email Image Video
 
10000


© Громадський Земельний контроль у Черкаській області, 2016 - 2024


Для найбільш комфортного користування сайтом рекомендується завантажувати його за допомогою браузерів Firefox, Chrome, Opera останніх версій. У разі неможливості завантажити сторінку авторизації використовуйте VPN (наприклад, вбудований у браузер Opera). Cайт створено на базі наданого програмного забезпечення, за помилки в роботі якого Адміністрація сайту відповідальності не несе. Усі матеріали, статті, повідомлення, відгуки, розміщені на сайті landcontrol.org та його дзеркалах відображають виключно позицію їх авторів і всю відповідальність за їх зміст автори несуть самостійно. Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та/або Користувачів і не несе відповідальності за відповідність дійсності висловлених користувачами думок, коментарів, відгуків, наданих посилань, матеріалів тощо, а відтак, не приймає на себе жодних зобов'язань, пов'язаних з їх змістом та не несе відповідальності за можливу шкоду у будь-якому вигляді. Користування сайтом landcontrol.org або його дзеркалами означає повну згоду Користувача з Правилами та прийняття на себе зобов'язання їх дотримуватися.

Зворотній зв'язок | Карта сайту | RSS


Повідомити про корупцію/
Опублікувати держслужбовця/посадовця/депутата на сайті

Увага! Приймаються тільки чиновники, задіяні в земельних питаннях на території Черкаської обл.
Перед додаванням переконайтесь, що дана особа відсутня в базі. Після того, як надана Вами інформація з'явиться на сайті, Ви зможете повідомити про корупційні дії даної особи в розділі відгуків про неї. Якщо особа вже є в базі, то непотрібно відправляти цю форму - відгук з інформацією про зловживання Ви можете залишити вже зараз.

Зворотній зв'язок