Суд визнав недійсним договір оренди 1,67 га у селі Свидівок Черкаської області під будівництво та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення. Про це свідчить рішення Господарського суду Черкаської області від 22 липня, пишуть “Наші гроші”.
У лютому 2016 року Свидівоцька сільрада уклала договір оренди землі із ТОВ «Селена». Строк оренди склав 49 років.
Позов про визнання недійсними рішень сільради про передачу землі і договору оренди подав Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. У Департаменті міськради стверджують, що спірна ділянка належить їм.
За матеріалами справи, у 1980 році Черкаському обкому профспілки працівників освіти відведено 1,67 га на Кременчуцькому водосховищі під базу відпочинку вчителів.
У 1995 році Черкаська райрада видала держакт на на право постійного користування землею управлінню освіти Черкаського міськвиконкому. Департамент освіти та гуманітарної політики міськради є правонаступником управління, якому видали держакт на землю.
Таким чином, сільрада розпорядилась ділянкою, яка на була вільною, а була в користуванні департаменту міськради.
Відтак суд визнав рішення сільради незаконними, а договір оренди – недійсним.
За даними кадастрової карти «Селена» має у власності 3,7 га поряд зі спірною ділянкою.
Фірма володіє однойменним клубом-готелем у селі Свидівок на Черкащині. Про будівництво цього закладу ЗМІ писали ще у 2013 році.
Власником фірми «Селена» є Ігор Возняк з села Любарці Київської області. Директором є Олег Чуйко.
У березні до міського голови Анатолія Бондаренка звернулися черкаські освітяни з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення, яке, на їхню думку, полягає у незаконній передачі земельної ділянки на березі Дніпра, що знаходилася в постійному користуванні міста.
Нагадаємо також, що Свидівоцька голова сільради разом з землевпорядником та державним реєстратором вимагали у місцевого підприємця 184 тисячі доларів США за виділення землі, через що були затримані Генпрокуратурою. На 6,5 гектарах земель громади, розташованих поряд з обласним центром, бізнесмен планував розпочати забудову. Хабарництву, за версією Генпрокуратури, також сприяв очільник громадської організації “Агенції антикорупційних реформ” Микола Ладан. 30 липня Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід для затриманих. Обох підозрюваних у отриманні хабаря черкащан було взято під варту терміном на два місяць з альтернативою – застава. Для Світлани Вовк сума застави становить 435 тис. грн, в той час як для Миколи Ладана – 4 млн 582 тис. 455 грн. |