Потенційний забудовник черкаської Соснівки отримав права оренди на "дачу Андрєєва" та 5.3731 га землі навколо в результаті фіктивного аукціону [Відео]

 

24.01.2017
Черкаське приватне підприємство «Міськбуд-плюс», що хоче звести житловий комплекс на березі Дніпра, набуло права оренди на "дачу Андрєєва" та 5.3731 га комунальної землі навколо (7110136700:02:003:0034) з ознаками правопорушення, передбаченого п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону «Про захист економічної конкуренції» (антиконкурентні узгоджені дії, які стосуються спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів).

Напередодні Нового 2017-го року Черкаси сколихнула звістка - посеред лісу, на березі Дніпра збираються побудувати житловий комплекс для 2 000 осіб. Черкаське приватне підприємство «Міськбуд-плюс» хоче звести посеред Соснівки три 21-поверхові будинки, одну 12-ти та 16-поверхівку, декілька десятків котеджів, а також магазини, клуби й гаражі. Чимало черкащан виступили проти забудови.

Проти будівництва найперше виступили жителі Соснівки.

Сергій Кириченко, член комітету самоорганізації населення мікрорайону Соснівський: «Я не розумію, який смисл: узяти ділянку в лісі, вирубати ліс, побудувати будинки і сказати: ми живемо в лісі? А лісу то немає. Який сенс навіть для тих, хто купує ці котеджі?
Ми за те, щоб Соснівка розбудовувалася. Ми за те, щоб виділяли земельні ділянки. Але не можна виділяти земельні ділянки під забудову, де є ліс».

Дізнавшись про наміри забудовника звести багатоповерхівки, проти виступили також черкаські археологи. Вони звернулися до міської влади з проханням не затверджувати запропонований проект.

Дмитро Куштан, археолог: «Це територія пам’ятки археології. Вона відноситься до земель історико-культурного призначення. Крім того, це заповідна територія «Черкаські берегові схили». Будуватися там можна, але є обмеження в поверховості. Тобто такі одоробла багатоповерхові, зрозуміло, що на самому краю тераси будувати не можна. Воно спотворює сам вигляд берега Дніпра. Там поселення Зарубинецької культури. Цьому поселенню приблизно 2000 років».

Деякі місцеві архітектори вважають, що розробка цього проекту – це поспішне рішення.

Сергій Фадєєв, архітектор: «Оця Соснівка – це була зона відпочинку колись. Не дарма там виникла обласна лікарня. Основне багатство Черкас – це якраз узбережжя і оця зелень. Якщо утискати цю зелену зон, яка тягнеться від Дахнівки і до річкового порту, то Черкаси втратять ту привабливість, яка у них є».

Проектувало цей комплекс відоме в Україні архітектурне бюро «Сергій Бабушкін». Сам Бабушкін на початку двотисячних був головним архітектором Києва (1996-2003). За будівництво «свічок» і «склянок» в історичному центрі Києва газета «День» назвала Бабушкіна «одним із двох найбільших архітекторів-шкідників столиці в новітній історії. За те, що він збудував бізнес-центр «Парус», 48-поверховий будинок на Кловському узвозі, які перекривають вид на Лавру), торговельні центри «Гуллівер», «Леонардо» та готель «Hyatt».
Архітектурне бюро Бабушкіна марку не втрачає і пропонує збудувати «свічки» посеред черкаського лісу, в заповідній зоні з видом на дамбу і Дніпро.

Як так сталося?

Історія з «дачею Андреєва» почалася ще в 2005 році. Тоді обласне комунальне підприємство «Готельний комплекс «Дніпро», яке володіло майном дачі, передало її в оренду на 5 років ПП «Гостинний двір». Підприємство повинне було надавати послуги у сфері готельного господарства та туризму.

Проте вже через 5 років обласна прокуратура подала на суд на «Гостинний двір». Причина – орендар по суті не використовував будівлю, хоча й справно платив оренду. У червні 2011 року Вищий Господарський суд розірвав договір оренди та повернув приміщення в обласну комунальну власність.

У червні 2011 року, на сесії Черкаської міської ради депутати передали в постійне користування КП «Управління експлуатації Будинку рад і об’єктів комунальної власності» земельну ділянку площею майже 5,5 га (7110136700:02:003:0034) довкола «дачі Андреєва».

Найцікавіше почалося у квітні 2015-го. Обласна влада знову надумала віддати комплекс будівель «дачі Андреєва» в оренду. 15 квітня відбувся конкурс, на який подали документи три учасники – ПП «Міськбуд-плюс», ТОВ «Метал і Ко» та підприємство, яке вже орендувало ці будівлі, – ПП «Гостинний двір».

Останнє підприємство до участі в конкурсі не допустили. Нібито через те, що фірма відмовилася виконати обов’язкову умову конкурсу – заплатити аванс. Замість цього ПП «Гостинний двір» пропонувало зарахувати як завдаток зроблений ним у будівлі ремонт.

Зрештою, у конкурсі перемогло ПП «Міськбуд-Плюс». Воно обійшло іншого учасника – ТОВ «Метал і Ко», бо запропонувало найбільшу суму оренди – 44,5 тис. грн на місяць. І все було б добре, якби учасники конкурсу й справді конкурували.

Справа ось у чому. На останніх громадських слуханнях щодо забудови Соснівки підприємство «Міськбуд-плюс» представляв юрист і адвокат Олександр Олененко.

У єдиному державному реєстрі Олександр Олененко значиться засновником фірми ТОВ «Метал і Ко», яка конкурувала з ПП «Міськбуд-плюс» на конкурсі. 

Більше того, директорка фірми «Метал і Ко» Галина Галаган разом із засновницею ПП «Міськбуд-Плюс» Анастасією Бацуровською мають спільну фірму – «Грандіс Плюс». Цих фактів достатньо, щоб стверджувати, що обидва учасники конкурсу на оренду майна дачі Андреєва, пов’язані між собою.

18 липня 2016 року, через рік після того, як «Міськбуд-плюс» отримало в оренду будівлі дачі Андреєва, готель «Дніпро», який мав у користуванні земельну ділянку довкола дачі, добровільно відмовився від неї. А вже наступного дня «Міськбуд-плюс» попросив у міської влади надати цю земельну ділянку підприємству в оренду. Міські депутати так і зробили – забрали землю у готелю «Дніпро», віддали її ПП «Міськбуд-плюс» до квітня 2020 року та дали дозвіл розробити проект її благоустрою.

Павло Карась: депутат Черкаської міської ради, ВО «Черкащани»: «Міська рада має право надавати дозволи на розробку проектів. І нічого в цьому поганого немає. Ми ж не затвердили цей проект».

Наразі доля проекту лежить у руках членів міськвиконкому: вони мають затвердити так необхідний забудовникам документ – детальний план території. Також на рішення виконкому можуть вплинути громадські слухання. Принаймні так обіцяє міський голова.

Анатолій Бондаренко, міський голова м. Черкаси: «Ніяких забудов без позитивного висновку громади не буде в Соснівці. Будуть проведені громадські слухання і доки не буде позитивного вирішення, ніхто нічого будувати не буде».

Громадські слухання з приводу забудови Соснівки відбудуться у вівторок, 24 січня, у Будинку культури ім. І. Кулика о 18:00.
Посилання:http://hromadske.cherkasy.ua http://archive.is

Відгуки, коментарі

Відгуків покищо немає.

Написати відгук

 
Bold Italic Underline Strike Superscript Subscript Quote Line Bullet Numeric Link Email Image Video
 
10000


© Громадський Земельний контроль у Черкаській області, 2016 - 2024


Для найбільш комфортного користування сайтом рекомендується завантажувати його за допомогою браузерів Firefox, Chrome, Opera останніх версій. У разі неможливості завантажити сторінку авторизації використовуйте VPN (наприклад, вбудований у браузер Opera). Cайт створено на базі наданого програмного забезпечення, за помилки в роботі якого Адміністрація сайту відповідальності не несе. Усі матеріали, статті, повідомлення, відгуки, розміщені на сайті landcontrol.org та його дзеркалах відображають виключно позицію їх авторів і всю відповідальність за їх зміст автори несуть самостійно. Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та/або Користувачів і не несе відповідальності за відповідність дійсності висловлених користувачами думок, коментарів, відгуків, наданих посилань, матеріалів тощо, а відтак, не приймає на себе жодних зобов'язань, пов'язаних з їх змістом та не несе відповідальності за можливу шкоду у будь-якому вигляді. Користування сайтом landcontrol.org або його дзеркалами означає повну згоду Користувача з Правилами та прийняття на себе зобов'язання їх дотримуватися.

Зворотній зв'язок | Карта сайту | RSS


Повідомити про корупцію/
Опублікувати держслужбовця/посадовця/депутата на сайті

Увага! Приймаються тільки чиновники, задіяні в земельних питаннях на території Черкаської обл.
Перед додаванням переконайтесь, що дана особа відсутня в базі. Після того, як надана Вами інформація з'явиться на сайті, Ви зможете повідомити про корупційні дії даної особи в розділі відгуків про неї. Якщо особа вже є в базі, то непотрібно відправляти цю форму - відгук з інформацією про зловживання Ви можете залишити вже зараз.

Зворотній зв'язок