Рідний брат губернатора Ткаченка Юрія Олеговича, близький "бізнес"-партнер та ще троє далеко не останніх людей отримали царські наділи в Соснівці за цікавою схемою, та вже здійснюють житлову забудову заповідних територій, де відповідне будівництво заборонене законом.
В Черкасах вже так повелося, що мати земельну ділянку в заповідній Соснівці – це приклад хорошого тону та високого статусу для успішних бізнесменів та високопосадовців. Поступове її освоєння поважними людьми з бізнесу та влади розпочалося ще на початку нульових років і з перемінним успіхом триває донині. Правдами й неправдами зявлялися нові й нові землевласники елітного та екологічно чистого району на якому поступово зростала приватна житлова забудова та знищувалися реліктові сосни.
В теорії кожен громадянин має право отримати свої 10 соток, насправді ж тут завжди була земля для обраних. Дуже часто для розмаху бажаючих побудувати житло в Соснівці не вистачало 10 соток тому через підставних осіб отримувалося навіть декілька ділянок які через договори купівлі-продажу потрапляли до кінцевого власника. Однак нещодавно вдалося встановити й іншу досить цікаву схему за якою 2,5 га землі рекреаційного призначення були передані вузькому колу з п’яти осіб і які в результаті цілої низки операцій стали власниками небувалих для Соснівки наділів у 50 соток кожен.
Ці наділи з приватними домоволодіннями які на них ростуть чи виросли фактично залишаються найбільшими в нинішній Соснівці. При цьому статус та цільове призначення цих 2,5 га залишається незмінним – землі рекреаційного призначення на яких згідно законодавства неможлива приватна житлова забудова. Однак правоохоронні органи от вже скільки років обходять увагою відверте порушення законодавства. З огляду на прізвища землевласників відсутність уваги з боку відповідних органів не викликає здивування, про цих землевласників та віртуозну схему за якою земля в таких обємах стала приватною, мова у нашому сьогоднішньому розслідуванні.
Набувачі земельних ділянок
Серед набувачів, як ми вже згадували, далеко не останні люди в місті, тож варто для початку назвати прізвища щасливих землевласників. Хтось з них вже побудувався та щоранку має можливість вдихнути живильне повітря колишнього курорту імперської Росії, хтось тільки в процесі будівництва.
На фото черовним позначено земельну ділянку у 2,5 га яку поділили на пятьох.
Власником земельної ділянки за кадастровим номером 7110136700:02:008:0054, адреса вул. Грузиненка 7/2 є рідний брат губернатора Ткаченко Радислав Олегович, на ній лише триває будівництво. Площа ділянки 0,4983 га. Будівництво триває.
В червні роботи були вже розпочато
Фото будівництва сьогодні
Наступною земельною ділянкою за кадастровим номером 7110136700:02:008:0053, адреса змінена з вул. Грузиненка 7/2 на вул. Ціолковського 14/1 належить колишньому директору Черкаської ТЕЦ Яніщевському Сергію Вадимовичу. Тут приватний будинок вже побудований. Площа ділянки 0,5142 га.
Земельна ділянка за кадастровим номером 7110136700:02:008:0052, адреса вул. Грузиненка 7/2 у власності "бізнес"-партнера губернатора Казаряна Андраніка Тельмановича, одного із засновників будівельної фірми ПП «Надія». Домоволодіння на цій ділянці будується. Площа ділянки 0,5212 га. Будинок недобудований.
За кадастровим номером 7110136700:02:008:0051, вул. Грузиненка 7/4 (адресу змінено – ред.) знаходиться ділянка Баласаняна Самвела Олексійовича, приватне домоволодіння збудоване. Він є засновником компанії «Нафта-трансоіл» (торгівля пальним) та компанії «Древо-стиль» (обробка деревини). Площа ділянки 0,5218 га. Будинок вже побудовано.
Власником останньої ділянки за кадастровим номером 7110136700:02:008:0050, вул. Грузиненка 7/5 (адресу змінено-ред.) є нинішній голова правління ПАТ «Азот» Віталій Скляров, житловий будинок побудовано. Площа ділянки 0,5215 га. Будинок побудовано, фото немає.
Відзначимо, що всі п’ять земельних ділянок знаходяться в одному масиві загальною площею 2,5769 га. Про схему яка була використана для набуття у власність даних ділянок читайте далі.
Схема набуття та легалізація
Схема набуття землі рекреаційного призначення де заборонено житлове будівництво під фактичне житлове будівництво була непростою, але результат був того вартий. Коротко її можна описати наступним чином – замовники (вищезазначені прізвища набувачів) на правах дольової участі замовляють будівництво пансіонату сімейного типу будівельній компанії. Будівництво розпочинається, але за легендою через певний час замовників не влаштовують темпи будівництва і вони звертаються до суду. За рішенням суду та угодою уступки вже побудовані будівлі розпайовуються між учасниками дольової участі їм же переходить і право постійного користування земельною ділянкою. Згодом як власники нерухомого майна замовники викупляють у міської ради дану землю і здійснюють вже житлове будівництво. Збудовані житлові домоволодіння узаконюють через суди як самовільну житлову забудову. Далі про реалізацію даної схеми в деталях.
ЗАТ «Житлобуд» у жовтні 2001 року на підставі рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради отримує право постійного користування на земельну ділянку у 2,577 га в Соснівці по вул. Грузиненка 7/2. У грудні 2008 року вищезазначений перелік з п’яти осіб укладає договір з ЗАТ «Житлобуд» про дольову участь у будівництві пансіонату сімейного типу на ділянці за адресою вул. Грузиненка 7/2. Будівельники зобов’язувалися побудувати пансіонат сімейного типу та ввести його в експлуатацію. Згідно договору термін здачі об’єкту був визначений – четвертий квартал 2009 року. Однак дольових учасників будівництва не влаштовували темпи будівництва, в свою чергу забудовник посилався на економічну кризу. Тому дольові учасники звернулися з позовом до суду, за пропозицією відповідача 17 серпня 2009 року було укладено угоду про уступку майнових прав.
Так за вкладені в пайову участь кошти у розмірі 300 тис. грн. п’ять пайовиків отримували об’єкти незавершеного будівництва пансіонату, а також право на постійне користування земельною ділянкою яким володів відповідач. Однак право на незавершене будівництво відмовилися реєструвати в обласному бюро технічної інвентаризації. За рішенням Соснівського районного суду від 7 вересня 2009 року таке право було визнано і було відповідним чином зареєстроване. Вже 22 квітня 2010 року між Черкаською міською радою та дольовими учасниками укладається договір купівлі-продажу земельної ділянки. А до кінця 2010 року громадяни Скляров В.Л., Баласанян С.О. та Яніщевський С.В. через той же Соснівський суд легалізовують самочинне будівництво.
На ще двох ділянках громадян Ткаченка Р.О. та Казаряна А.Т. фактично самочинне житлове будівництво не легалізоване через суди. На ділянці Ткаченка Р.О. проводяться будівельні роботи.
Статус та цільове призначення землі
Всі п’ять земельних ділянок за даними кадастрової карти мають класифікатор 1.17 – це землі рекреаційного призначення. Згідно законодавства на них можлива лише громадська забудова загального користування – готелі, туристичні об’єкти, пансіонати тощо.
Приватна житлова забудова яка фактично на них здійснюється знаходиться поза визначеними законодавством нормами та є грубим його порушенням.
Варто додати, що проаналізувавши архівні гулг карти та розміщення об’єктів будівництва пансіонату сімейного типу стає зрозуміло, що з самого початку будівлі будувалися не як цілісний об’єкт пансіонату, а як окремі будівлі розміщені на ділянці у 2,5 га.
Вид гугл карти на сьогодні.
З боку органів нагляду, прокуратури за час освоєння цієї золотої землі у реєстрах судових рішень нам не вдалося знайти хоча б спроби оскаржити використання земельної ділянки не за призначенням. |