Суд присудив екс-чиновнику Центру ДЗК 4 роки ув'язнення

 
25.05.2017
Апеляційний суд Черкаської області виніс обвинувальний вирок високопоставленому екс-чиновнику із земельної сфери та засудив його до позбавлення волі строком на 4 роки з конфіскацією майна. Екс-заступник директора Черкаської регіональної філії Центру ДЗК Мазуренко Іван Борисович визнаний винним у підбурюванні до надання хабара для в.о. начальника ГУ Держегокадастру Мірзоєва Азера Алієвича.

Відтак скасовано за апеляцією прокуратури попереднє рішення Соснівського районного суду, за яким екс-чиновник мав сплатити лише 12,7 тис. грн. штрафу, оскільки був визнаний винним лише у «зловживанні впливом».

В апеляційній інстанції державний обвинувач довів підбурювання підозрюваним до надання хабара тодішньому в.о. голови Держгеокадастру у розмірі 1,2 млн. грн. за продовження на 10 років оренди 271 га землі ТОВ «Орадівка» на Христинівщині та отримання самим екс-чиновником неправомірної вигоди у розмірі 1500 доларів «за хлопоти» по підготовці документів.

Мова йде про екс-заступника директора Черкаської регіональної філії Центру державного земельного кадастру, начальника управління Державного земельного кадастру Мазуренка Івана Борисовича. За даними слідства та показів заявника хабар у розмірі 54 тис. дол. з розрахунку по 200 дол. з гектару за продовження на 10 років оренди 271 га землі ТОВ «Орадівка» на Христинівщині передбачався для в.о. керівника Держгеокадастру. 

Повідомлення про викриття неправомірної діяльністі чиновника було оприлюднено у грудні 2015 року, а 10 грудня вже було обрано запобіжний захід у вигляді застави розміром 964 тис. грн. Відзначаємо, що на той час з кінця червня до 22 грудня 2015 року дану посаду в.о. керівника Держегокадастру займав Мірзоєв Азер Алієвич, який був звільнений за згодою сторін, саме після скандалу за підозрою у підбурюванні до надання хабара своїм підлеглим.

Екс-виконувач обов'язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області

За матеріалами органів досудового слідства, в тому числі і доказами зібраними шляхом проведення негласних слідчих дій (аудіо, відеофіксація), підозрюваний визнанний винним апеляційною інстанцією у підбурюванні до надання хабара та прийняття обіцянки хабара. Відтак винесено вирок про засудження підозрюваного до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією належного на праві власності майна. 

Примітно, що з рішенням суду першої інстанції обвинувачений погодився та визнав і чистосердечно розкаївся у тому, що прийняв обіцянку отримати лише 1500 доларів неправомірної вигоди для себе за прискорення оформлення документів, необхідних для зміни договору оренди землі, використовуючи своє особисте знайомство з компетентними особами. Нагадаємо також, що Соснівський суд, рішення якого скасоване взяв до уваги, що обвинувачений вперше притягується до кримінальної відповідальності, перебуває на обліку в Черкаському обласному онкологічному диспансері.

Однак навіть після такого досить несподіваного та суворого рішення Апеляційного суду у засудженого є шанси на порятунок – це подання касаційної скарги до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Посилання:http://kropyva.ck.ua

Відгуки, коментарі

Відгуків покищо немає.

Написати відгук

 
Bold Italic Underline Strike Superscript Subscript Quote Line Bullet Numeric Link Email Image Video
 
10000


© Громадський Земельний контроль у Черкаській області, 2016 - 2024


Для найбільш комфортного користування сайтом рекомендується завантажувати його за допомогою браузерів Firefox, Chrome, Opera останніх версій. У разі неможливості завантажити сторінку авторизації використовуйте VPN (наприклад, вбудований у браузер Opera). Cайт створено на базі наданого програмного забезпечення, за помилки в роботі якого Адміністрація сайту відповідальності не несе. Усі матеріали, статті, повідомлення, відгуки, розміщені на сайті landcontrol.org та його дзеркалах відображають виключно позицію їх авторів і всю відповідальність за їх зміст автори несуть самостійно. Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та/або Користувачів і не несе відповідальності за відповідність дійсності висловлених користувачами думок, коментарів, відгуків, наданих посилань, матеріалів тощо, а відтак, не приймає на себе жодних зобов'язань, пов'язаних з їх змістом та не несе відповідальності за можливу шкоду у будь-якому вигляді. Користування сайтом landcontrol.org або його дзеркалами означає повну згоду Користувача з Правилами та прийняття на себе зобов'язання їх дотримуватися.

Зворотній зв'язок | Карта сайту | RSS


Повідомити про корупцію/
Опублікувати держслужбовця/посадовця/депутата на сайті

Увага! Приймаються тільки чиновники, задіяні в земельних питаннях на території Черкаської обл.
Перед додаванням переконайтесь, що дана особа відсутня в базі. Після того, як надана Вами інформація з'явиться на сайті, Ви зможете повідомити про корупційні дії даної особи в розділі відгуків про неї. Якщо особа вже є в базі, то непотрібно відправляти цю форму - відгук з інформацією про зловживання Ви можете залишити вже зараз.

Зворотній зв'язок