Черговий хабарник з Держземагентства намагається довести, що він всього лише шахрай

 
28.11.2017
У серпні минулого року Жашківський районний суд визнав завідувача сектору землеустрою Держземагентства у районі Василя Кулибабу винним у злочині, передбаченому ч.2 ст.15, ч.3 ст.368 КК України, та позбавив його волі на п’ять років з конфіскацією майна. Суд вищої інстанції перекваліфікував злочин на менш тяжкий - за ч.1 ст.190 КК України (шахрайство). Звісно, про позбавлення волі вже не йшлося. Панові Кулибабі "виписали" штраф у 850 грн. Нещодавно Вищий спеціалізований суд України скасував ухвалу апеляційного та призначив новий розгляд у тому ж апеляційному суді.

Усе почалося з того, що 20 січня 2015 року Василь Кулибаба переконав місцевого орендаря землі у необхідності передачі йому 12 тисяч доларів США за погодження висновку про відведення 30,5 га землі на території Шуляківської сільської ради у Жашківському районі.

Під час отримання частини коштів, пана Кулибабу затримали правоохоронці. Слідство тривало недовго, і вже в серпні 2015 року його справу за обвинуваченням у злочині, передбаченому ч.3 ст.368 КК України (хабарництво), передали до суду.

Обвинувачений, звісно, вину не визнав. За його показами, із орендарем, який дав йому гроші, познайомився 5 років тому. Нібито він часто звертався до Кулибаби за консультацією. Екс-чиновник розповів, що наприкінці літа 2014 року він дізнався зі службової документації, що в "товариша" закінчився термін оренди земельної ділянки площею понад 30 га. Чиновник повідомив про це йому і поцікавився, що надалі планує робити із землею, щоб можливо вже вільну ділянку вище керівництво не надало іншому користувачеві. Чоловік запевнив, що має плани використовувати цю землю.

Василь Кулибаба, фрагмент фото з відкритих джерел

Пізніше з'ясувалося, що обласне управління Держгеокадастру відмовило орендареві із Жашківщини у затвердженні проекту відведення, нібито через несплату якихось коштів для вирішення питання надання в оренду земельної ділянки.

Василь Кулибаба запевнив "друга", що нічим не може йому допомогти, оскільки право надання земель за межами населеного пункту - це компетенція облуправління.

20 січня 2015 року орендар приїхав до начальника райвідділу Держкомзему. Та не застав його. Тому його прийняв пан Кулибаба. Знову говорили про оренду землі.

«ОСОБА_4 (Василь Кулибаба – РЕД.) «в шутку» його запитав: «Що - вже розбагатів?» (звертався він до нього на «ти», тому що вважав його своїм товаришом). ОСОБА_4 на калькуляторі набрав йому суму «12 000». Саме цю суму набрав і показав ОСОБА_5, тому що з чуток, які ходили по м.Жашкову та районі між керівниками с/г підприємств, чув, що щоб вирішити питання про отримання в оренду земельної ділянки, в обласному управлінні треба заплатити саме таку суму», - йдеться у вироку Жашківського райсуду.

Пізніше обвинувачений дізнався, що Головне управління таки видало орендареві дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки. Він повідомив про це "другові". Після цього орендар мав кількамісячну пригоду з виготовленням та затвердженням проекту. Йому допомагав пан Кулибаба.

Третього квітня 2015 року чиновник написав заяву на звільнення, «тому що в нього більше місяця підвищений тиск і йому потрібно лягти і пролікуватися в обласній лікарні». Заяву, як засвідчила секретарка відділу Держземагенства, того ж дня підписали. І надалі вже нібито як приватна особа екс-чиновник допомагав другові. Того ж дня, після 18 год. 00 хв. він зустрівся з ним біля місцевої АЗС, щоб домовитися про поїздку до обласного управління Держгеокадастру. Друг-орендар нібито мав дати екс-чиновникові три тисячі гривень на бензин та інші витрати. Натомість, за свідченнями пана Кулибаби, вручив йому три тисячі доларів, з якими його затримали на місці зустрічі правоохоронці. Він був під вартою три дні та вийшов під заставу у майже 100 тисяч гривень.

У суді орендодавець виклав свою версію подій. За нею - екс-чиновник таки вимагав у нього хабара за документи на землю.

З "урахуванням відсутності належних доказів вчинення інкримінованого кримінального правопорушення" колишнього чиновника визнали невинуватим за ч.3 ст.368 КК України та виправдали. Натомість його обвинуватили у злочині, передбаченому ч.2 ст.15 (злочин не було закінчено з причин, які не залежали від волі особи) та знову ж за ч.3 ст.368 КК України.

Василю Кулибабі призначити п’ять років позбавлення волі з конфіскацією належного йому майна. " ...взявши до уваги, що він скоїв умисний тяжкий корупційний злочин, суд вважає, що його виправлення можливе лише при призначенні" саме такого покарання.

Обставинами, що пом’якшують покарання обвинуваченого, суд вбачав те, що він - інвалід та має на утриманні неповнолітніх дітей. Обставин, що обтяжують покарання, суд не знайшов.

Не погоджуючись із вироком, Василь Кулибаба та прокуратура подали апеляційні скарги.

Обґрунтовуючи вимоги своєї апеляції, обвинувачений зазначив, що висновки суду першої інстанції про недоведеність злочину до кінця з причин, що не залежали від волі обвинуваченого (звільнення з посади), не відповідає дійсності, оскільки заяву про звільнення він написав без будь-якого тиску та з причин, що залежали від його волі, а саме стану здоров'я. Також за ст. 368 КК України суб'єктом злочину може бути тільки службова особа - на момент отримання грошей пан Кулибаба не був службовою особою, бо був звільненим.

Тож апеляційний суд Черкаської області перекваліфікував дії обвинуваченого на ч.1 ст.190 КК України (шахрайство). А покарали його його штрафом на 850 грн.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 26.10.2017 цю ухвалу апеляційного суду Черкаської області від 13.12.2016 скасовано та призначено новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Дуже скромний чиновник з причепом

За даними декларації дружини Василя Кулибаби, екс-чиновник, на відміну від більшості його колег, був аскетом. З усього заробленого протягом життя у його власності є лише причіп. Його він придбав у квітні 2014 року за невідомою вартістю і невідомо для чого.

Відомо лише, що ринкова ціна такого причепа - тисяча доларів.

Також протягом минулого року він отримав пенсію та допомогу по безробіттю - усього - 30 тисяч гривень.

Василь Кулибаба, фрагмент фото з відкритих джерел

Будинок у 84 "квадрати", придбаний у червні 2014 року, та дві невеликі земельні ділянки належать дружині Василя Кулибаби.

Власне, дружина протягом минулого року заробила майже 80 тисяч гривень, що на 20 тисяч менше застави, внесеної за чоловіка.

З огляду на інформацію з його профілю в суспільній мережі "Однокласники", можна припустити, що пан Кулибаба відкритий для друзів і часто проводить час у відносно великих компаніях. До десятка фото екс-чиновника та його дружини - з ресторанних застіль, та зустрічей за шашликом.

Справу Василя Кулибаби у черкаській апеляції розглядатимуть вже найближчим часом - 28 листопада 2017 року. Чим усе завершиться?..

"Ні корупції!" відомі доволі непоодинокі приклади (ознайомитися з ними можна тут і тут), коли обвинуваченим у хабарництві "шили" шахрайство, а згодом їх узагалі виправдовували.
Посилання:http://nikorupciji.org http://archive.is

Відгуки, коментарі

Відгуків покищо немає.

Написати відгук

 
Bold Italic Underline Strike Superscript Subscript Quote Line Bullet Numeric Link Email Image Video
 
10000


© Громадський Земельний контроль у Черкаській області, 2016 - 2024


Для найбільш комфортного користування сайтом рекомендується завантажувати його за допомогою браузерів Firefox, Chrome, Opera останніх версій. У разі неможливості завантажити сторінку авторизації використовуйте VPN (наприклад, вбудований у браузер Opera). Cайт створено на базі наданого програмного забезпечення, за помилки в роботі якого Адміністрація сайту відповідальності не несе. Усі матеріали, статті, повідомлення, відгуки, розміщені на сайті landcontrol.org та його дзеркалах відображають виключно позицію їх авторів і всю відповідальність за їх зміст автори несуть самостійно. Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та/або Користувачів і не несе відповідальності за відповідність дійсності висловлених користувачами думок, коментарів, відгуків, наданих посилань, матеріалів тощо, а відтак, не приймає на себе жодних зобов'язань, пов'язаних з їх змістом та не несе відповідальності за можливу шкоду у будь-якому вигляді. Користування сайтом landcontrol.org або його дзеркалами означає повну згоду Користувача з Правилами та прийняття на себе зобов'язання їх дотримуватися.

Зворотній зв'язок | Карта сайту | RSS


Повідомити про корупцію/
Опублікувати держслужбовця/посадовця/депутата на сайті

Увага! Приймаються тільки чиновники, задіяні в земельних питаннях на території Черкаської обл.
Перед додаванням переконайтесь, що дана особа відсутня в базі. Після того, як надана Вами інформація з'явиться на сайті, Ви зможете повідомити про корупційні дії даної особи в розділі відгуків про неї. Якщо особа вже є в базі, то непотрібно відправляти цю форму - відгук з інформацією про зловживання Ви можете залишити вже зараз.

Зворотній зв'язок