Розпорядження про незаконне надання в оренду 108 га земель в Христинівському районі підписував Пономаренко Валерій Юхимович [Документ]

 
07.04.2017
В судовому порядку Архівний сектор Христинівської РДА надав запитувану копію розпорядження №22, яким було незаконно виділено на 25 років понад 108 га сільгоспземлі.

Факт незаконного надання у довгострокову оренду землі нещодавно став підставою для звернення прокуратури до суду з позовом про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, скасування відповідного розпорядження Христинівської районної державної адміністрації та повернення землі у державну власність. Про це повідомлялося раніше.

В рамках визначення деталей цієї справи та водночас громадського контролю за дотриманням законодавства в сфері доступу до публічної інформації 28 листопада 2016 року до Христинівської районної державної адміністрації був спрямований інформаційний запит щодо надання копії розпорядження (з додатками) Христинівської районної державної адміністрації № 22 від 06.02.2007 року. 29.11.2016 цей запит аппаратом РДА був перенаправлений у відповідності до ч. 3 ст. 22 ЗУ "Про доступ до публічної інформації" до відокремленого (код ЄДРПОУ: 04061398) структурного підрозділу Христинівської РДА, а саме до Архівного сектору. Листом від 23.12.2016 року завідувач Архівного сектору Скоробрещук В.І. протиправно відмовила в наданні запитуваної публічної інформації, оскільки, як їй зручно вважати, нібито запити з питань отримання відомостей за архівними документами не відносяться до категорії запитів, що підпадають під дію ЗУ "Про доступ до публічної інформації", та порядок розгляду таких запитів регулюється іншими нормативно-правовими актами.

На скаргу до офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини прийшла відповідь, що нібито запити з питань отримання відомостей за архівними документами є такими, які не відносяться до категорії запитів, що підпадають під дію ЗУ "Про доступ до публічної інформації", а нібито регулюються ЗУ «Про Національний архівний фонд та архівні установи», тому Представник Уповноваженого з питань дотримання права на доступ до публічної інформації Кушнір Ірина Володимирівна відмовилась розглядати скаргу по суті та вживати заходи реагування Уповноваженого з прав людини, навіть будучи обізнаною про існування ч. 4 ст. 13 ЗУ "Про доступ до публічної інформації": Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом. [З огляду на зазначене, Архівний сектор під час надання відповіді на запит перед усім зобов'язаний керуватися приписами Закону №2939, а не Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», Закону України «Про адміністративні послуги» тощо.]

Черкаський окружний суд Постановою від 22 березня 2017 року підтвердив незаконність позиції Скоробрещук В.І. і Кушнір І.В. та зобов'язав Архівний сектор Христинівської РДА надати запитувану інформацію.

Таким чином, створено прецедент, на який можна посилатися при зверненні до архівних установ з інформаційними запитами з приводу архівних матеріалів. Такі запити при бажанні запитувача повинні розглядатися в порядку ЗУ "Про доступ до публічної інформації", тому що:
  1. Відповідно до частини першої статті 1 ЗУ "Про доступ до публічної інформації" публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
    З аналізу визначення публічної інформації вбачається, що вся інформація (в тому числі і документи національного архівного фонду), якою володіє суб'єкт владних повноважень, є публічною інформацією.
  2. Згідно ч. 4 ст. 13 ЗУ "Про доступ до публічної інформації" усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом. У цьому положенні наголошується, що ЗУ "Про доступ до публічної інформації" як спеціальний закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами і повинен виконуватися усіма розпорядниками інформації незалежно від спеціального законодавства, що регулює їх діяльність. Таким чином, цим положенням законодавець унеможливив зловживання розпорядників інформації іншими нормативно-правовими актами з метою невиконання своїх обов'язків. З огляду на зазначене, розпорядник інформації під час надання відповіді на запит перед усім зобов'язаний керуватися приписами Закону №2939, а не Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи», Закону України «Про адміністративні послуги» тощо.

Зі змісту наданого Розпорядження № 22 від 06.02.2007 року, незаконність якого доведена прокуратурою, видно, що понад 108 га сільськогосподарських земель в адміністративних межах Зорянської сільської ради Христинівського району незаконно були передані в оренду Білоброву Сергію Миколайовичу тодішнім головою Христинівської РДА Пономаренком Валерієм Юхимовичем, який на місцевих виборах 2016 року обраний депутатом до Христинівської районної ради від ВО "Батьківщина".

З огляду на цей факт, викликає питання законність інших правочинів, укладених на підставі даного розпорядження.

Відгуки, коментарі

Відгуків покищо немає.

Написати відгук

 
Bold Italic Underline Strike Superscript Subscript Quote Line Bullet Numeric Link Email Image Video
 
10000


© Громадський Земельний контроль у Черкаській області, 2016 - 2024


Для найбільш комфортного користування сайтом рекомендується завантажувати його за допомогою браузерів Firefox, Chrome, Opera останніх версій. У разі неможливості завантажити сторінку авторизації використовуйте VPN (наприклад, вбудований у браузер Opera). Cайт створено на базі наданого програмного забезпечення, за помилки в роботі якого Адміністрація сайту відповідальності не несе. Усі матеріали, статті, повідомлення, відгуки, розміщені на сайті landcontrol.org та його дзеркалах відображають виключно позицію їх авторів і всю відповідальність за їх зміст автори несуть самостійно. Адміністрація сайту може не поділяти думки авторів та/або Користувачів і не несе відповідальності за відповідність дійсності висловлених користувачами думок, коментарів, відгуків, наданих посилань, матеріалів тощо, а відтак, не приймає на себе жодних зобов'язань, пов'язаних з їх змістом та не несе відповідальності за можливу шкоду у будь-якому вигляді. Користування сайтом landcontrol.org або його дзеркалами означає повну згоду Користувача з Правилами та прийняття на себе зобов'язання їх дотримуватися.

Зворотній зв'язок | Карта сайту | RSS


Повідомити про корупцію/
Опублікувати держслужбовця/посадовця/депутата на сайті

Увага! Приймаються тільки чиновники, задіяні в земельних питаннях на території Черкаської обл.
Перед додаванням переконайтесь, що дана особа відсутня в базі. Після того, як надана Вами інформація з'явиться на сайті, Ви зможете повідомити про корупційні дії даної особи в розділі відгуків про неї. Якщо особа вже є в базі, то непотрібно відправляти цю форму - відгук з інформацією про зловживання Ви можете залишити вже зараз.

Зворотній зв'язок